Переваги та недоліки дистанційного навчання з 1 класу

Локдаун, пов'язаний з епідемією COVID-19, виявив всі позитивні і негативні аспекти дистанційної освіти. Багато педагогів, школярі, їх батьки вперше зіткнулися з такою формою викладання. Що вони говорять? Давайте розглянемо це питання з усіх трьох сторін.

Точка зору вчителів

Звичайно, складно висловити спільну думку всіх педагогів. На них лягло основне навантаження з підготовки навчального матеріалу, пошуку сайтів для онлайн навчання. Вчителі перебудовувалися на ходу, освоювали нові програми дистанційного навчання: Zoom, Я - клас та інші. Величезна кількість часу витрачалося на перевірку не тільки домашніх, але і класних робіт.

Найбільшу складність представляло дистанційне навчання для першокласників. Це особлива категорія школярів, ще не знайомих зі шкільними правилами. Деякі діти навіть ручку ще не навчилися тримати правильно. Як навчити цьому дистанційно? А тут вже задають завдання і вимагають їх правильного виконання. Вчорашні дошкільнята часто не розуміли, чого від них хочуть. У цей момент дуже важливою була підтримка і допомога батьків, які, можна сказати, вчилися разом з дітьми.

Точка зору учнів

Онлайн школаТут думки розділилися. Хтось був у захваті від такої онлайн школи. Адже можна довше поспати, не треба надягати шкільну форму, витрачати час на дорогу. Навчання в Інтернеті сподобалося, в основному, школярам-інтровертам і тим учням, у яких були конфліктні відносини з однокласниками. Реальна школа - це не завжди суцільний позитив. Учні стикаються з булінгом і цькуванням. Для таких учнів отримання освіти в онлайн режимі - прекрасний варіант.

Інші діти навпаки, страждали від нестачі живого спілкування з однокласниками та викладачами, яке не замінять ніякі інтернет чати і школи онлайн. Їм було нудно самостійно вивчати навчальний матеріал.

Точка зору батьків

На батьків, також як і на вчителів, покладалася велика відповідальність. Особливо це торкнулося батьків учнів молодших класів. Адже крім того, що завдання необхідно виконати, його слід відправити вчителю по Інтернету, в месенджерах. Не кожен першокласник ще настільки дружить із всесвітньою павутиною, щоб зробити це самостійно.

Для учнів початкових класів важливою є форма подачі матеріалу. Вона повинна бути цікавою, захоплюючою, можливо, у вигляді мультфільмів або гри. Викладачі намагалися як могли, щоб зацікавити учнів молодших класів.

У підсумку, можна сказати, що дистанційна школа виявилася гірше реальної. У ній є свої позитивні і негативні моменти.

Недоліки

  • можливі проблеми з Інтернет-зв'язком;
  • сім'ям, в яких кілька учнів, а комп'ютер або ноутбук – один на всіх, довелося важкувато;
  • школярі молодших класів зазнавали труднощів при налаштуванні відеоуроків в режимі конференц зв'язку, які, як показала практика, не завжди проходили гладко. Хтось не міг налаштувати звук, хтось зображення. У подібній ситуації батькам, як більш досвідченим користувачам, слід було допомогти дітям.

Переваги

  • економія часу;
  • школярі вчаться виробляти якості, необхідні для онлайн навчання з 1 класу, такі як посидючість, самодисципліна, свідомість, відповідальність;
  • безпека. Для учнів молодших класів шлях до школу і зі школи, особливо в мегаполісах, представляє собою безліч небезпек: шалений рух транспорту, відсутність пішохідних і підземних переходів, неадекватні водії, асоціальні особистості і безліч інших. При дистанційному навчанні всього цього можна уникнути.

У сучасному світі вибір не тільки навчального закладу, а й форми освіти настільки великий, що кожен батько має право вирішувати, що краще для його дитини з урахуванням індивідуальних особливостей і можливостей.

Автор: Оля Марченко

 

В блог

На головну 

 

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
19 + 0 =

Блог