У тестовій частині екзаменаційного бланка з української мови та літератури абітурієнти зіштовхуються з найбільшими труднощами. Помилки, допущені в ній, істотно знижують підсумкову кількість балів. Навіть вдало написаний твір (за який дають 20 балів) не допоможе виправити важке становище випускника.
Згідно з аналізом результатів незалежного тестування з української мови та літератури за минулі роки, абітурієнти найчастіше допускають морфологічні помилки:
На другому місці за популярністю знаходяться синтаксичні помилки, на третьому – орфографічні. Також у учнів виникають складнощі зі стилістикою і лексикологією при написанні твору. Ще буває плутанина з назвами творів та їх авторами. Як підготуватися до ЗНО з української, щоб уникнути перерахованих помилок і набрати необхідну кількість балів для вступу до ВНЗ?
Важливо починати підготовку з азів – фонетики і правопису. Це дозволить закласти міцний фундамент для подальшого запам’ятовування інформації. Зокрема, випускнику слід ознайомитися з правилами розстановки наголосів в українській мові, із взаємодією різних частин мови, з умовами грамотної словозміни. Інші поради з підготовки до ЗНО з української:
Пам'ятайте, що в творах не потрібно без структури викладати свої думки по темі. Важливо використовувати кілька тез, привести неспростовні аргументи сказаного, навести кілька прикладів з життя, в кінці зробити логічний висновок. За все це даються бали.
Якщо ви не знаєте, як самостійно підготуватися до ЗНО з української мови та літератури, то запишіться на курси підготовки до ЗНО в Planetaclub. У нас працюють кваліфіковані викладачі з різних предметів, в тому числі і з української мови. Ми сформуємо програму підготовки виходячи з поточних знань випускника.
Автор: Оля Марченко