Як підготуватися до ЗНО з української мови

У тестовій частині екзаменаційного бланка з української мови та літератури абітурієнти зіштовхуються з найбільшими труднощами. Помилки, допущені в ній, істотно знижують підсумкову кількість балів. Навіть вдало написаний твір (за який дають 20 балів) не допоможе виправити важке становище випускника.

 

Типові помилки на ЗНО з української

Подготовка к ЗНО по украинскому

Згідно з аналізом результатів незалежного тестування з української мови та літератури за минулі роки, абітурієнти найчастіше допускають морфологічні помилки:

 • не можуть визначити сполучення дієслів за наявним інфінітивом;
 • неправильно пишуть прислівники;
 • невірно відмінюють числівники;
 • помилково відрізняють роди іменників;
 • не справляються з розрядами займенників.

На другому місці за популярністю знаходяться синтаксичні помилки, на третьому – орфографічні. Також у учнів виникають складнощі зі стилістикою і лексикологією при написанні твору. Ще буває плутанина з назвами творів та їх авторами. Як підготуватися до ЗНО з української, щоб уникнути перерахованих помилок і набрати необхідну кількість балів для вступу до ВНЗ? 

 

Поради по підготовці до ЗНО з української мови та літератури

Важливо починати підготовку з азів – фонетики і правопису. Це дозволить закласти міцний фундамент для подальшого запам’ятовування інформації. Зокрема, випускнику слід ознайомитися з правилами розстановки наголосів в українській мові, із взаємодією різних частин мови, з умовами грамотної словозміни. Інші поради з підготовки до ЗНО з української:

 • Практикуйтесь в правильному складанні речень. Синтаксису в тестах ЗНО приділено багато уваги.
 • Обов'язково наводьте приклади на підставі вивченої теоретичної частини. Це допоможе краще зрозуміти логіку і запам'ятати її.
 • Багато читайте книги українською мовою, щоб мати великий словниковий запас для написання якісного твору.
 • Найкраще правила української мови запам'ятовуються, коли учень пише їх від руки в зошиті. Тому не варто роздруковувати їх на альбомному аркуші або використовувати сучасні пристрої для ознайомлення з ними.
 • Запам'ятовуйте твори та імена їх авторів, прописуючи цю інформацію від руки в зошиті.
 • Приділіть увагу правилам розстановки тире. Випускники минулих років допускали багато помилок з цим знаком.
 • Тренуйтеся аналізувати різні тексти на предмет їх тематики, ідеї, логіки та ін.

Пам'ятайте, що в творах не потрібно без структури викладати свої думки по темі. Важливо використовувати кілька тез, привести неспростовні аргументи сказаного, навести кілька прикладів з життя, в кінці зробити логічний висновок. За все це даються бали.

Де можна швидко підтягнути знання з української мови та літератури?

Якщо ви не знаєте, як самостійно підготуватися до ЗНО з української мови та літератури, то запишіться на курси підготовки до ЗНО в Planetaclub. У нас працюють кваліфіковані викладачі з різних предметів, в тому числі і з української мови. Ми сформуємо програму підготовки виходячи з поточних знань випускника.

Автор: Оля Марченко

Відео по темі

 

В блог

На головну 

 

 

Оценка: 
0
Голоси відсутні
Дата останнього оновлення: 
8 січня, 2022
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
7 + 9 =

Інші статті з блогу