PLANETACLUB

Перелік канцелярії для 1 класу

Час читання

6 хвилини

Переглядів

733

Опубліковано

26.02.2024

Оновлено

12.03.2024

Зміст

Навчання у школі – це для дитини нова інформація, знання, враження. А відповідальність батьків першокласників це вирішення організаційних питань. До початку навчального року потрібно купити необхідну канцелярію для 1 класу, щоб вступити у новий період життя дитини у всеозброєнні. Яке ж шкільне приладдя знадобиться учневі для уроків, додаткових занять та виконання домашніх завдань? Багато батьків намагаються заздалегідь купити витратні матеріали та канцтовари, щоб за день до 1 вересня не бігати по магазинах у пошуках зошитів чи ручок.

Канцелярські товари – це основне приладдя учня, за допомогою якого він осягатиме і засвоюватиме нову інформацію, демонструватиме отримані навички. Тому вони мають бути якісними.

Основний список канцелярії в 1 клас включає наступне приладдя:

 • Зошити в клітину і косу лінію на 12 аркушів. Папір повинен бути білим, матовим, без глянцю і шорсткості. Промальовування ліній і клітин має бути рівним і чітким, з червоною лінією, що відокремлює поля. Бажано уникати надто яскравих малюнків на обкладинці. Для першого класу буде достатньо по 10 штук кожного виду, оскільки діти частіше пишуть у зошитах із друкованою основою по багатьом предметам.
 • Щоденник – з певною внутрішньою організацією, без яскравого, відволікаючого від занять матеріалу, без реклами. Щодо щоденника краще порадитись з майбутнім учителем, бо щоденники часто закуповуються на весь клас. Спочатку першокласникам оцінки ще не ставлять, але малюку буде зручно записувати домашні завдання.
 • Папка для зошитів, щоб їх було зручно носити, а не шукати у всіх відділеннях ранця. Бажано, щоб вона була жорстка, із зручними застібками — липучками, кнопками, резинкою-фіксатором.
 • Пенал для пишучого приладдя — важливий аксесуар для 1 класу, який повинен бути достатньо містким, на надійній застібці. У нього повинні бути кілька ручок, простих олівців, лінійка, гумка. Бажано купити дворівневий пенал, щоб крім зазначеного приладдя туди помістилися ще кольорові олівці чи фломастери та інші дрібні предмети, необхідні для занять.
 • Обкладинки для зошитів — для збереження їх охайного вигляду. Обкладинки мають бути обов’язково прозорими. Необхідно звернути увагу, наскільки якісно виконана спайка у місцях з’єднання поліетилену.
 • Обкладинки для підручників, щоб запобігти їх зносу. Краще придбати прозорі обкладинки для книг – тоді дитина зможе швидко дістати з ранця необхідний підручник. На кожен клас випускається свій комплект обкладинок із можливістю самостійного коригування розміру, якщо він не збігається з розміром книги.
 • Кулькові ручки – 3-5 штук, синього або фіолетового кольору, із середньою товщиною корпусу, простої конструкції, без брелоків, стрічок, інших відволікаючих деталей. Першокласнику поки не потрібні гелеві, капілярні ручки, моделі зі клацаючим механізмом. Можна купити ручку з гумовими вставками, щоб пальчики маленького школяра не ковзали і йому було зручно тримати ручку. У пеналі учня завжди має бути дві ручки, щоб у разі втрати однієї в учня чи учеиці була запасна.
 • Прості олівці в дерев’яному корпусі, твердо-м’якого типу (маркування ТМ або НВ). Краще без гумки на кінці, оскільки така гумка може розмазувати лінію олівця і псувати папір. Купуйте 10 олівців, вони швидко губляться, а два постійно мають бути в пеналі.
 • Точилка — важливий предмет канцелярії до школи для 1 класу, для підтримки олівців у робочому стані. Виберіть невелику, щоб вона поміщалася в пенал і завжди була під рукою. У неї обов’язково має бути контейнер для стружки. Необхідно привчити дитину, щоб вона після заточування олівця витрушував контейнер у кошик для сміття, не розкидаючи стружку по парті або на підлозі.
 • Ластик (гумка) — найкраще білого чи сірого кольору, середнього розміру, щоб його було зручно тримати. Він повинен бути м’яким, щоб добре видаляти сліди олівця і не псувати папір. Не потрібно купувати яскраві кольорові ластики – вони можуть залишати на папері кольоровий слід.
 • Лінійка – бажано не довше 20 сантиметрів, щоб легко поміщалася в пенал. Вона має бути з міцного та безпечного матеріалу, з чіткими поділками. Зазвичай вчителі рекомендують купувати школярам дерев’яні лінійки, вони не ковзають, як пластикові. Але діти часто віддають перевагу яскравим пластиковим. Не треба сперечатися з дитиною, адже аксесуар повинен подобатися насамперед ъй. Купуйте кілька штук, оскільки увага першокласника поки ще розсіяна, багато предметів губляться.

Додаткове приладдя для уроків математики та читання

У перший навчальний рік діти працюють із додатковими матеріалами для ефективного запам’ятовування навчальної інформації та виконання нескладних завдань. Тому серед канцелярських товарів для 1 класу слід придбати:

 • Рахункові палички для наочного розуміння першокласником основних принципів складання та віднімання. Бажано, щоб палички були у коробочці, тоді вони не розсипляться і не загубляться.
 • Віяла, каси букв, цифр для навчання читанню. Необхідно уточнити у вчителя, що краще вибрати – касу чи віяло. Зазвичай у першому класі необхідні віяла окремо з голосними та приголосними літерами, а також із цифрами.

Канцелярія для уроків малювання

Навчальний та виховний процес не обмежується вивченням букв та цифр. Важлива його частина – розвиток художнього сприйняття, уяви та фантазії школярів. На уроках малювання дітей вчать почуттям прекрасного та вмінню передавати емоції у вигляді зображення навколишнього світу. Тому в переліку канцтоварів в 1 клас є наступні аксесуари:

 • Альбом для малювання краще купити кілька на 20 аркушів, щоб не займати простір портфеля. Крім того, першокласники можуть не дуже акуратно поводитися з альбомом, заминати аркуші, тому коли альбом втратить презентабельний вигляд, краще замінити його на новий. Листи повинні бути щільними, білими, скріпленими спіраллю або скобою.
 • Акварельні фарби – бажано на 12 кольорів. У випадку, якщо ваш син чи дочка відвідуватиме додаткові заняття з малювання, необхідно купити якісну гуаш.
 • Кольорові олівці – набір з 12 відтінків. Олівці повинні зручно лягати в руку учня, добре заточуватись, грифель не повинен кришитися.
 • Фломастери — якісні, які не залишають плям. Про них потрібно запитати у вчителя, оскільки багато хто не вітає використання фломастерів на уроках.
 • Пензлики для фарб – краще з натуральним ворсом «білка», «поні», номер 4, 6, 8. Ворс повинен бути надійно закріплений, не сипатися, щоб не створювати незручностей при малюванні.
 • Палітра для змішування фарб — пластикова, яка легко миється водою. На ній маленький художник зможе спостерігати, які відтінки виходять від змішування двох чи трьох кольорів.
 • Склянка-непроливайка для пензликів, яка навіть при випадковому перекиданні захищає вміст від проливання.

Приладдя для уроків праці

Для занять на уроках праці також потрібно купити необхідні канцтовари в перший клас, серед яких:

 • Кольоровий папір, кольоровий картон — по два набори паперу та картону, щоб вистачило на навчальний рік. Для великих виробів можна купити поштучно листи потрібного кольору.
 • Білий картон буде достатньо одного набору.
 • Папка для приладдя— щоб усі необхідні матеріали зберігалися разом: папір, картон, ножиці, клей та інші дрібниці.
 • Пластилін — м’який, не липкий, щоб не забруднив руки. У наборі має бути не менше 8 кольорів. На навчальний рік вистачить одного набору.
 • Дошка та стеки для роботи з пластиліном. На дошці зручно ліпити ці фігурки, а також виставляти вироби на огляд. Деякі виробники випускають комплекти, куди входять пластилін, дошка та стеки, щоб покупцям було зручніше.
 • Ножиці з закругленими кінцями для безпеки. Якщо ваш син чи дочка шульга, зараз можна знайти спеціальні моделі ножиць для шульги.
 • Клей може знадобитися два види: ПВА і сухий, в пластиковому корпусі. Клей ПВА повинен бути в невеликій ємності, з дозатором або з пензликом з синтетичним ворсом.
 • Клеєнка на парту, щоб захистити робоче місце учня під час уроків малювання чи праці від фарби, клею, пластиліну, інших матеріалів.
 • Нарукавники, фартух для захисту шкільної форми від клею та фарб.

Канцелярія для уроків музики

 • Нотний зошит— стане в нагоді, якщо плануєте віддати дитину до музичної школи для навчання грі на духових інструментах, фортепіано, скрипці тощо.
 • Пісенники – певні видання, зазначені вчителем. У таких збірниках матеріал спеціально адаптовано для кращого сприйняття учнями молодших класів.

Приладдя, яке має бути вдома

Також потрібно придбати канцелярію для 1 класу, яка допоможе облаштувати комфортне робоче місце школяра вдома:

 • Підставка для ручок та олівців, щоб зберігати їх компактно в одному місці. Можна придбати не просто стаканчик, а органайзер, куди малюк складатиме ножиці, лінійку, пензлик, гумку та інші дрібниці.
 • Підставка для книг для зручності виконання домашнього завдання. Металеві підставки більш стійкі, міцні та довговічні, ніж пластикові.
 • Розклад уроків, щоб він був постійно у школяра перед очима. Зручно буде розмістити над робочим столом учня магнітну дошку, де можна розмістити розклад, записки, цікаву інформацію, листівки та інше.
 • Закладки для книг – щільні картонні, із зображеннями які нагадують про шкільні предмети, декоративними візерунками, улюбленими кіно- і мультперсонажами. Закладки можуть бути у вигляді текстильних стрічок, які кріпляться до внутрішньої сторони обкладинки. Проте надто дорогі закладки купувати не потрібно, оскільки діти часто їх гублять.

 

Висновки

При придбанні аксесуарів зі списку шкільного приладдя для першокласників важливо не забути жодної дрібниці, якою б незначною вона не здавалася. Адже разом всі дрібниці необхідні для організації робочого простору учня під час уроку і під час виконання ним домашніх завдань. Якщо під рукою в потрібний час немає простого олівця чи лінійки — дитина не лише відволікається від уроку, нервує, пропускає інформацію, а й може втратити впевненість у собі.

Вибирайте шкільне приладдя та товари разом з дитиною, щоб процес вибору приносив йому задоволення. З аксесуарами, які подобаються, школяр навчатиметься набагато охочіше. Також пам’ятайте, що в кожній школі набір канцелярії для 1 класу може відрізнятися, а деякі аксесуари будуть закуповуватися вже в процесі навчання. Головне — придбати якісні товари! 

Поспішаємо звернути вашу увагу, що для онлайн навчання не потрібна така велика кількість канцелярії. Наприклад, ті ж ранці. Також підручники та всі аксесуари для них також не потрібні т.к. це все надається онлайн школою в електрономному форматі. Звертайтеся до нашої онлайн-школи, вивчіть умови навчання, ви будете приємно здивовані.

Статті з блогу

Що таке НМТ?
Хто такий логопед? Що таке логопедія?
Як вивчити біологію?
Як зрозуміти та вивчити фізику ?

Підписатися на наші новини

Facebook
Twitter
Telegram
Email

Коментарі

0 Комментар(ів)
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
error: Content is protected !!
imgonline-com-ua-Resize-VIwBICAfYNk9q

Зворотній зв'язок

лого 44
Ваш запит отримано.
Ми з вами зв'яжемось найближчим часом