Зміст
- Головне - мотивація
- Як стати відмінником, якщо ти отримуєш двійки і трійки? Ряд простих правил
- Прибираємо прогалини з окремих предметів
- Як бути відмінником у різних класах
- Як стати відмінником у 4 класі
- Як стати відмінником у 5 класі
- Як стати відмінником у 6 класі
- Як стати відмінником у 7 класі
- Як стати відмінником у 8 класі
- Як стати відмінником у 9 класі
- Як стати відмінником у 10 класі
- Як стати відмінником в 11 класі
- Спочатку ви працюєте на щоденник, а потім він на вас
Кажуть, що звання відмінника у школі нічого не вирішує у дорослому житті, а найуспішнішими стають ті, хто навчався посередньо. Насправді, це не так. Позитивні оцінки та глибокі знання зі шкільних предметів допоможуть вступити до престижного ВНЗ. Працьовитість, розвинена логіка, вміння відстежувати причинно-наслідкові зв’язки також знадобляться у дорослому житті. Однак, як стати відмінником з усіх предметів? Як правильно розподілити сили, що робити, якщо не виходить найняти репетиторів одразу з кількох предметів?
Головне - мотивація
Інструкція, як стати відмінником, починається з визначення мотивації. Заробити хороші оцінки з усіх предметів не так просто. Якісне навчання – процес, що займає багато часу. Для цього доведеться докласти серйозних зусиль. Щоб не прокрастинувати, не лінуватися важливо зрозуміти для себе, навіщо вчитися на відмінно. При цьому аргумент “так сказала мама” може бути недостатнім. Визначте, чому це важливо саме для вас:
- це дозволить здобути професію мрії;
- дасть можливість здобути освіту за кордоном;
- відчувати впевненість на контрольних, тестуваннях тощо.
Як стати відмінником, якщо ти отримуєш двійки і трійки? Ряд простих правил
Щоб бути відмінником, навіть якщо ти вчишься взагалі погано, варто дотримуватись ряду досить простих правил:
- Приділяйте увагу навчанню – важливо не пропускати уроки, своєчасно виконувати всі домашні завдання. Якщо якась тема незрозуміла, варто своєчасно запитувати викладача. Не потрібно нехтувати і додатковим матеріалом, якщо пропонується виконати ще одне завдання, варто спробувати. Спроба не обов’язково має бути супер-успішною, але принаймні це буде сигналом викладачам про ваше старання. Якщо тема після уроку залишилася все ж таки не засвоєною, можна знайти по ній відеоуроки, лекції з докладними поясненнями;
- Готуйтеся до самостійних і контрольних робіт – за кілька днів до них варто перегорнути конспекти з останніми темами, підготуйте міні-конспекти з короткими тезами, виписати формули або навіть спробувати вирішити кілька додаткових вправ;
- Робіть домашнє завдання заздалегідь і ретельно – не варто виконувати все в останній момент (намагатися, закінчить на перерві), для цього важливо виділити якийсь проміжок на вихідних, при великому обсязі часу на виконання завдань його буде достатньо для того, щоб розібратися в темі.
Навчання має приносити задоволення. Постарайтеся оточити себе естетичними речами. Попросіть батьків придбати якісну гарну канцелярію. Також важливо вести конспекти, планери (до нього необхідно записувати всі справи, розклад та інші ключові моменти). Якісне планування допоможе у розподілі часу. Грамотний тайм-менеджмент – половина успіху.
Якщо ви шукаєте відповідь на питання, як стати відмінницею або відмінником, не варто все ж таки повністю занурюватися в навчання. Важливо дотримуватись балансу. Не варто забувати про хобі та друзів. Без повноцінного відпочинку ефективної роботи не буде. Іноді від навчання потрібно відволікатися.
Прибираємо прогалини з окремих предметів
Як бути відмінником, якщо по одному з предметів є суттєві прогалини. Якщо є можливість, рекомендується найняти репетитора. Досвідчений фахівець допоможе виявити прогалини та вивчити незрозумілі теми.
Найчастіше проблеми виникають за точними науками. Розберемо, як стати відмінником з математики. Для цього важливо:
- освоїти базові знання – теми мають вивчатися послідовно;
- якщо є прогалини, їх необхідно заповнити;
- формули можна не запам’ятовувати, їх можна виписати на окремий аркуш, який можна буде використовувати на уроках, окремий аркуш варто завести для теорем з геометрії.
Якщо самостійно опанувати математику не виходить, варто звернутися до репетиторів. В даний час заняття пропонуються як в оффлайн, так і онлайн форматі, індивідуально або в міні-групах. Якщо фінансів репетиторам не вистачає, можна використовувати безкоштовний матеріал. Сьогодні у мережі його величезна кількість. Наприклад, на YouTube пропонуються відео-уроки з різних предметів. За потреби автору можна залишити коментар із запитанням. Якщо відповість на нього не сам блогер, то високі шанси отримати відповідь від інших користувачів, які вже розібралися в темі.
Як бути відмінником у різних класах
Шкільна освіта побудована за принципом поступового ускладнення. Чим старший школяр, тим складніше йому залишатися відмінником, оскільки програма стає все важчою для засвоєння, а предметів дедалі більше. Якщо в перші три роки навчання у школі вчитися на позитивні оцінки не складно, то надалі навчання на “відмінно” може викликати певні проблеми. Починаються вони найчастіше з 4 класу.
Як стати відмінником у 4 класі
4 клас вважається завершенням молодшої школи. Наприкінці року проводиться тестування ДПА, навчальний процес передбачає підготовку до випробування. Школярам, які хочуть здати його на відмінно, рекомендується заздалегідь почати вирішувати тести, які пропонувалися у минулих роках. Це допоможе виявити прогалини, почати швидше засвоювати нові теми. У підготовці важлива регулярність.
Як стати відмінником у 5 класі
П’ятий клас – це початок середньої школи. Якщо у початковій школі в повному обсязі предмети давалися добре, новий етап стане чудовою можливістю, щоб проявити себе. Не варто завантажувати готові домашні завдання з Інтернету. ГДЗ не допоможуть глибоко вникнути в тему. Вони не допоможуть у вирішенні самостійних та контрольних робіт.
Як стати відмінником у 6 класі
Якщо є прогалини у знаннях, варто почати їх підтягувати вже зараз. Саме у 6 класі багато школярів звертаються до репетиторів. Своєчасна допомога кваліфікованого педагога дозволить не проґавити ситуацію.
Як стати відмінником у 7 класі
До сьомого класу у багатьох учителів вже сформувалася думка про учнів. Якщо в минулому школяр здебільшого отримував шістки та сімки, то переламати ситуацію у свій бік буде складно. Намагайтеся проявити себе, беріться за додаткові завдання. Якщо ви покажете своє прагнення до навчання, то багато педагогів готові будуть надати допомогу.
У 7 класі особливу увагу варто приділити точним наукам. Саме у цьому році розпочинається вивчення алгебри та геометрії. У процесі навчання потрібно ретельно засвоїти базу, без неї подальше освоєння буде вкрай проблематичним. Якщо нові науки не піддаються, варто звернутися до репетиторів або додаткових матеріалів.
Як стати відмінником у 8 класі
Ви вже можете бути активним на уроці. Сміливіше запитуйте вчителів, якщо тема залишилася для вас незрозумілою. Перепитувати – не соромно. А ось дивитися на свої “двійки” та “трійки” та звітувати за них перед батьками – це завжди неприємна ситуація. У 8 класі потрібно менше витрачати час на сидіння за комп’ютером. Більше читайте та повторюйте матеріал. Почніть відповідально готуватися до кожного тестування.
Як стати відмінником у 9 класі
9 клас – це важливий рік. Після його завершення учні мають пройти тестування ДПА. Воно здійснюється відразу з низки предметів. Почати підготовку краще з початку навчального року, підтягти хвости у другому півріччі не вдасться. Також не варто ігнорувати нові теми, намагайтеся розбиратися в них максимально ретельно. Після контрольних, особливо не дуже успішних, важливо розібратися у допущених помилках.
Як стати відмінником у 10 класі
У 10 класі особливо складна програма з літератури. Вона включає безліч об’ємних творів, важких для сприйняття. Знайомство з ними варто розпочати ще під час літніх канікул. Це дозволить менше витрачати часу протягом навчального року. Також важливо пам’ятати, що 10 клас – це передостанній рік у школі. Ближче до середини вже можна починати готуватися до ЗНО. Формат курсів можна вибрати найзручніший для себе. Останнім часом користується популярністю онлайн навчання у міні-групах. Це дозволяє заощадити час на дорогу до репетитора, при груповому навчанні можна завести нові знайомства, отримати підтримку.
Як стати відмінником в 11 класі
В останній рік навчання варто продовжувати докладати всіх зусиль. Якщо звання відмінника вже здобуто, не варто розслаблятися. Особливі зусилля слід докласти під час підготовки до ЗНО. У 11 класі програма включає повторення усієї вивченої бази. Додатково можна записатися на курси з підготовки ЗНО/НМТ. Якщо підготовка до тестування буде проходитиь старанно, то й поточне навчання буде легким.
Спочатку ви працюєте на щоденник, а потім він на вас
Після того, як щоденник заповнили тільки позитивні оцінки, відповісти на питання, як бути відмінницею або відмінником значно простіше. Пам’ятайте, що вчителі теж люди, між викладачами та учнями також формуються особисті стосунки. Не варто провокувати конфлікти. Якщо за учнем закріпилася репутація як працьовитої, старанної людини, то отримати позитивну оцінку їй буде набагато простіше.
Намагайтеся вести правильний, здоровий спосіб життя. Розподіляйте час правильно, прикладайте зусилля, намагайтеся отримувати нові знання та нагорода у вигляді позитивних оцінок не забариться.